sobota, 19 kwietnia, 2025
Strona głównaAktualnościCity Point Okęcie – budowa ruszyła

City Point Okęcie – budowa ruszyła

City Point Okęcie będzie jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu. Podczas symbolicznej inauguracji budowy magazynu okazało się, że najemcą całego obiektu jest firma Welcome Airport Services. Inwestycję realizuje Peakside Capital Advisors wraz z Partners Group. Zakończenie budowy zaplanowano na III kwartał 2025 roku.

Podczas uroczystej ceremonii wmurowania kamienia węgielnego w City Point Okęcie obecni byli przedstawiciele kluczowych firm zaangażowanych w realizację projektu. Inwestorem projektu jest Peakside Capital Advisors wspólnie z Partners Group. Współpraca tych firm przyczynia się do powstania jednej z najbardziej innowacyjnych inwestycji magazynowych na mapie logistyki miejskiej, powiększając aktualny portfel nieruchomości do czterech projektów. Najemcą obiektu została firma Welcome Airport Services. W związku z rozwojem przedsiębiorstwo planuje utworzenie w obrębie zabudowań terminala CARGO do obsługi przesyłek międzynarodowych. Generalne wykonawstwo inwestycji powierzono Depenbrock Polska. W procesie przygotowania i realizacji projektu inwestora wspiera ONE Architekci (pracownia projektowa specjalizująca się w obiektach przemysłowych). Ponadto są to też City Corsite (firma doradcza odpowiedzialna za przygotowanie inwestycji) oraz 2MPM (nadzór nad realizacją prac budowlanych i harmonogramem).

City Point Okęcie jako projekt najwyższych lotów

City Point Okęcie to projekt typu Build-to-Suit (BTS), obejmujący ponad 11 000 m kw. powierzchni magazynowej i nowoczesnej przestrzeni biurowej. Zaprojektowano go z myślą o spełnieniu wysokich standardów środowiskowych.

– City Point Okęcie będzie z pewnością jednym z najbardziej zaawansowanych pod względem technologicznym miejskim parkiem logistycznym w Warszawie, ale należeć będzie również do światowej czołówki ekologicznych projektów – mówi Roman Skowroński, dyrektor zarządzający Peakside Capital Advisors w Polsce.

– Jako firma działająca w branży lotniczej, doskonale zdajemy sobie sprawę z wpływu transportu lotniczego na środowisko. Dlatego też, naszą misją jest nie tylko zapewnianie wysokiej jakości usług, ale również podejmowanie działań na rzecz zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska. Udział w projekcie City Point Okęcie to naturalny krok w realizacji tych celów – podkreśla Radosław Żuk, Wiceprezes WELCOME Airport Services.

Jednym z kluczowych celów jest ograniczenie operacyjnego śladu węglowego poprzez zastosowanie odnawialnych źródeł energii. Obiekt będzie wyposażony w zaawansowany system zarządzania budynkiem (BMS). Pozwoli on na monitorowanie i optymalizację zużycia energii oraz wody. Pojawi się także nowoczesne oświetlenie LED, zapewniające niskie zużycie energii i komfort pracy.

– Już na etapie koncepcji było jasne, że mamy do czynienia z projektem ambitnym, wymagającym doskonałej organizacji i pełnego zaangażowania wszystkich stron – od inwestora, przez projektantów, po wykonawcę. Realizacja obiektu w bezpośrednim sąsiedztwie Międzynarodowego Portu Lotniczego, przy intensywnym harmonogramie działań, obejmującym także okres zimowy, stanowi prawdziwe wyzwanie logistyczne i inżynieryjne. Wymaga precyzyjnej koordynacji prac oraz najwyższej jakości wykonania – dodaje Marcin Popek, Project Manager Depenbrock Polska.

W City Point Okęcie znajdą się zaawansowane rozwiązania w zakresie gospodarki wodnej. Jednym z kluczowych elementów jest system oszczędzania wody pitnej poprzez wykorzystanie zgromadzonej wody deszczowej na cele sanitarne. Teren wokół inwestycji zostanie zazieleniony z wykorzystaniem rodzimych gatunków roślin, krzewów, drzew i traw. Pojawią się te, które są odporne na lokalne warunki atmosferyczne i nie wymagają dodatkowego nawadniania.

Inwestycja powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie Lotniska Chopina w Warszawie, przy ulicy Kinetycznej. Nieruchomość zlokalizowana jest tuż przy węźle Południowej Obwodnicy Warszawy (droga ekspresowa S2) oraz drogi ekspresowej S79 (łączącej się z ulicą Marynarską i Sasanki). Od północnej strony obiekt będzie sąsiadować z płytą lotniska.

Powiązane artykuły

OBSERWUJ NAS!

Facebook
YouTube
LinkedIn
Instagram
Tiktok

 

CZYTAJ NAJNOWSZY NUMER

Zapisz się do newslettera


Zrównoważony rozwój

Opinie

Po godzinach

Zapowiedź