Targor-Truck to dostawca zeroemisyjnego transportu drogowego towarów. Teraz dołączył do firm wyróżnionych przez EcoVadis. To niezależna globalna agencja ratingowa w zakresie zrównoważonego rozwoju. Targor-Truck otrzymał Brązowy Medal w najnowszej edycji „Sustainability Rating – November 2024”. To nagroda za aktywność, przejrzystość i zaangażowanie na rzecz zrównoważonych łańcuchów dostaw.
EcoVadis jest uznaną na świecie agencją ratingową specjalizującą się w ocenie praktyk zrównoważonego rozwoju. Ocenia ponad 130 000 firm z ponad 180 krajów i 220 branż. Brązowy Medal przyznany Targor-Truck, jest wyróżnieniem, które otrzymało 35% firm na świecie, ocenianych przez organizację w ciągu ostatnich 12 miesięcy.
Targor-Truck chce zeroemisyjnego transportu drogowego
– To nie tylko potwierdza naszą skuteczność, ale przede wszystkim zaangażowanie i przejrzystość procedur w zarządzaniu zrównoważonymi łańcuchami dostaw – mówi Agnieszka Wierzbowska, dyrektor zarządzająca Targor-Truck.
Dyrektor zarządzająca dodała, że firma regularnie poddaje się audytom, nie tylko EcoVadis ale też Supplier Assurance. To o tyle ważne, że oceny i opinie niezależnych ekspertów są istotną wskazówką dla realizacji celów ESG. Targor-Truck, odpowiadając na politykę zrównoważonego rozwoju UE, wymagania rynku i oczekiwania klientów, zobowiązanych do dekarbonizacji własnych łańcuchów dostaw, dąży do rozwoju zeroemisyjnego transportu drogowego towarów. Już dziś jest jednym z największych polskich przewoźników z własną flotą pojazdów zasilanych LNG i BioLNG. Jest także jednym z liderów w zakresie dynamicznie rosnącego udziału paliw ekologicznych w polskim sektorze transportowym. Już wkrótce, dzięki nowej inwestycji, 150 z 300 samochodów własnych będzie napędzanych paliwem gazowym (BioLNG). Firma podpisała także list intencyjny dotyczący zakupu pierwszych ciągników elektrycznych. Targor-Truck inwestuje nie tylko w transport zeroemisyjny, ale także w cyfryzację rozwiązań transportowych, m.in. rozwój nowoczesnych systemów do zarządzania transportem.
Co i jak ocenia EcoVadis?
EcoVadis ocenia wyniki przedsiębiorstw w zakresie zrównoważonego rozwoju, zapewniając, że przestrzegają międzynarodowych standardów etycznych oraz środowiskowych. Metodologia oceny EcoVadis koncentruje się na ocenie jakości systemu zarządzania zrównoważonym rozwojem w trzech kluczowych filarach: polityce, działaniach oraz wynikach. Opiera się na siedmiu wskaźnikach zarządzania, w tym: Polityce (POLI), Poparciu (ENDO), Środkach (MESU), Certyfikacjach (CERT), Zasięgu (COVE) – wdrażaniu działań, Sprawozdawczości (REPO) oraz ustaleniach z monitoringu 360° (360). Medale i odznaki przyznawane przez EcoVadis stanowią uznanie dla firm, które pomyślnie przeszły proces oceny. Oznacza to, że wykazały się silnym systemem zarządzania zrównoważonym rozwojem, spełniając rygorystyczne kryteria metodologii EcoVadis.